Perioperační sestry: Je to krásná, zodpovědná a nestereotypní práce, shodují se

9. května 2022

Jsou více než pravou rukou operatéra, znají každý operační nástroj, a pokud je při operačním výkonu cokoli potřeba, vždy vědí, kam sáhnout – řeč je o perioperačních sestrách. Vrchní sestra a staniční sestra centrálních operačních sálů Pardubické nemocnice přibližují svou práci, ale i to, jak probíhá v tak zodpovědné práci zaškolování nováčků. A jak vlastně vypadá běžný den perioperační sestry?

Orlickoústecká nemocnice získala novou dominantu. Moderní srdce významně změnilo tvář celého areálu

6. května 2022

Orlickoústecká nemocnice získala novou dominantu. Její areál po letech významně mění svou tvář. Pacientům ze spádové oblasti 200 tisíc obyvatel východní části regionu Pardubického kraje bude sloužit nový urgentní příjem. Jeho vybudování je prozatím největší dokončenou investicí v historii Pardubického kraje, kterou překoná až dokončení centrálního příjmu v Pardubické nemocnici.

Dětské pacienty provede nemocnicemi Doktor Vlček

29. dubna 2022

Kreslený kamarád, který provede dětské pacienty jejich pobytem v nemocnici. Taková je role postavičky Doktora Vlčka, jenž bude součástí nových edukačních karet, které zamíří na všechna dětská oddělení Nemocnice Pardubického kraje (NPK). Postavičku vytvořil akademický malíř Petr Korunka. Koncepce karet s průvodcem vzešla v rámci programu Přátelské nemocnice ze soutěže Děti malují dětem, na níž se kromě NPK podílela také Východočeská galerie v Pardubicích. Kromě edukačních karet se děti mohou těšit ještě na pexeso nebo omalovánky.

Urgentní příjem Orlickoústecké nemocnice se otevírá. Přijďte si nové, moderní pracoviště prohlédnout

28. dubna 2022

Urgentní příjem představuje vstupní bránu nemocných do nemocnice. Právě tato nová vstupní brána rostla v posledních letech v areálu Orlickoústecké nemocnice. Nyní je dokončena a zanedlouho se otevře prvním pacientům. Předtím si ji však bude moci prohlédnout i veřejnost v rámci komentovaných prohlídek, a to v sobotu 7. května 2022 od 10 do 15 hodin.