V Litomyšli se mladí lékaři učili léčit komplikované úrazy v oblasti kolene

12. dubna 2022

Na Zámecké návrší do Litomyšle se sjeli mladí ortopedi a traumatologové z šesti nemocnic Česka. Pod vedením týmu zkušených lektorů, mezi kterými byl i zástupce primáře ortopedického oddělení Litomyšlské nemocnice, Vít Heblt, se při workshopech učili, jak léčit komplikované úrazy kolene, femuru a bérce. Každé praktické části přitom předcházela teorie z úst předních českých odborníků.

Děti jsou úžasná a životodárná stvoření. Je skvělé být u toho, když rozkvetou, říká dětská sestra

25. března 2022

Dětem věnovala veškerý svůj profesní život, který letos začíná psát již 36. rok. Jak vnímá svou práci a malé pacienty dětská sestra z dětského a novorozeneckého oddělení Orlickoústecké nemocnice Ludmila Vajsová? „Myslím, že děti mají zvláštní sebeobnovovací funkci – za dva, za tři dny dokážou najednou doslova rozkvést,“ říká zdravotní sestra, kterou láska k dětem provázela už odmalička.