Obor bych neměnil. Skládat jednotlivé dílky na cestě k uzdravení mě fascinuje i po třiceti letech, říká internista

23. srpna 2021

Ačkoli na studiích toužil po očním lékařství, jeho profesní cesta nakonec vedla na internu. A dodnes nenastala chvíle, kdy by rozhodnutí zalitoval. „Vnitřní medicína je krásným základním oborem, který umožňuje celistvý náhled na pacienta,“ říká internista, kardiolog a zároveň náměstek léčebné péče Orlickoústecké nemocnice Vratislav Dědek.

23. srpna 2021

Novorozenecké oddělení získalo nové klokánkovací křeslo

9. srpna 2021

U předčasně narozených dětí zlepšuje zdravotní stav i psychiku, jsou pak spokojenější a klidnější. Metoda klokánkování, při které má maminka položené miminko na svém těle, je běžná i na jednotce intermediární péče Pardubické nemocnice. Díky daru od Generali České pojišťovny zde mohou nyní maminky klokánkovat na novém, k těmto účelům speciálně uzpůsobeném křesle.