V Pardubické nemocnici dojde k významnému omezení parkovacích míst

21. června 2021

Přípravné stavební práce pro novou budovu centrálního urgentního příjmu v Pardubické nemocnici jsou v plném proudu. Aktuálně se provádějí přeložky kabeláží, medicinálních plynů a kanalizace. V areálu se postupně uzavírají komunikace i parkovací plochy. V návaznosti na postup stavby se změní i průjezdnost nemocnicí, některé komunikace se zjednosměrní, jiné pro veřejnost úplně uzavřou.

Stínování studenty seznámí s realitou práce zdravotníka

11. června 2021

Praxe dělá mistra – tuto známou pravdu si vzaly za své Nemocnice Pardubického kraje s Fakultou zdravotnických studií Univerzity Pardubice a společně umožňují systém praxí studentů zdravotnických oborů takzvaným stínováním. Díky němu si budoucí sestry, záchranáři nebo porodní asistentky ještě během studia vyzkouší reálnou práci zdravotníka v běžném provozu nemocnice, a to se vším všudy, co k ní patří.

Ke zdravému sezení zdravotníkům z interního oddělení pomohou nové židle

1. června 2021

Správná ergonomie sezení, která předchází zdravotním komplikacím a pomáhá v dobrém držení těla, se zdaleka netýká jen pracovníků v kancelářích, ale samozřejmě i zdravotníků. Právě s touto skutečností naložila i společnost KYB CHITA Manufacturing Europe, která internímu oddělení Chrudimské nemocnice darovala ergonomické židle. Za trochu neobvyklým darem se však ukrývá i osobní příběh.