V Pardubické nemocnici dojde k významnému omezení parkovacích míst

21. června 2021

Přípravné stavební práce pro novou budovu centrálního urgentního příjmu v Pardubické nemocnici jsou v plném proudu. Aktuálně se provádějí přeložky kabeláží, medicinálních plynů a kanalizace. V areálu se postupně uzavírají komunikace i parkovací plochy. V návaznosti na postup stavby se změní i průjezdnost nemocnicí, některé komunikace se zjednosměrní, jiné pro veřejnost úplně uzavřou.

Dodavatelé převzali staveniště, stavba století může začít

17. května 2021

V Pardubické nemocnici došlo v pondělí 17. května k předání staveniště nového centrálního urgentního příjmu. Nemocnici tak oficiálně čeká zahájení přípravných stavebních prací před samotnou stavbou moderního objektu. Pacienti a další návštěvníci nemocnice se proto musejí připravit na řadu omezení a komplikací, které se stavbou souvisejí. Nová nemocniční budova má vyrůst do konce roku 2023.

Smlouva podepsána. Největší investice v dějinách kraje může začít

3. května 2021

Stavba centrálního urgentního příjmu v Pardubické nemocnici je bez jakýchkoliv pochyb největší investicí Pardubického kraje za 21 let jeho existence. Důležitým krokem, který předchází samotnému zahájení stavby, je dnešní podpis smlouvy mezi zadavatelem a dodavatelem, tedy sdružením společností GEOSAN a PKS Stavby. Vítězná nabídka činí 1,652 miliardy korun, z toho až 500 milionů může kraj získat z programu REACT EU. Stavba by měla být hotová do konce roku 2023.

Problémy s hlasem není radno podceňovat. Objednejte se při příležitosti Světového dne hlasu na vyšetření

14. dubna 2021

Hlas je klíčovým prostředkem komunikace, proto je potřeba o něj náležitě pečovat. Dobrou příležitostí, kdy se na něj zaměřit, může být Světový den hlasu. Ten se bude konat v pátek 16. dubna 2021 a již tradičně se k němu připojí i Klinika otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku Pardubické nemocnice, která nabídne možnost objednání k bezplatnému preventivnímu vyšetření.

Nemocnice ruší stav hromadného postižení osob

30. března 2021

Necelý měsíc poté, co byl na území Pardubického kraje vyhlášen stav hromadného postižení osob, rozhodlo představenstvo Nemocnice Pardubického kraje o jeho zrušení. Důvodem je objektivně klesající zátěž a celkový pozvolný pokles trendu nově hospitalizovaných pacientů. Situace na standardních odděleních se tak začíná postupně stabilizovat, minimálně co do počtu hospitalizovaných. V intenzivní péči zůstává i nadále vážná.

Nemocnice Pardubického kraje dnes v 16 hodin vyhlásila z důvodu nedostatku zdrojů stav hromadného postižení osob

2. března 2021

Dnes ve 14.53 informoval krajský koordinátor intenzivní péče a zároveň primář oddělení ARO Pardubické nemocnice Jiří Pařízek představenstvo společnosti o tom, že ve čtyřech z pěti krajských nemocnic došlo k vyčerpání lůžek intenzivní péče. Představenstvo společnosti proto rozhodlo o vyhlášení stavu hromadného postižení osob, a to bezodkladně od 16.00.