Nadstandardní přístup v nestandardní době

19. září 2024

V chrudimské porodnici se v letošním roce narodilo už 545 dětí, což při všeobecně klesající porodnosti svědčí o oblíbenosti zařízení mezi nastávajícími maminkami v Pardubickém kraji. Rodinná atmosféra, alternativní možnosti přístupu k porodu a neustálá práce na zvyšování komfortu se letos odrazily například v otevření nového partnerského pokoje. Své první dítě se v Chrudimi rozhodla přivést na svět i Denisa Švandová.

Nadační fond S námi je tu lépe! představil v Orlickoústecké nemocnici nový endoskop i plány do budoucna

17. září 2024

Ve středu 11. září 2024 se v Orlickoústecké nemocnici uskutečnilo setkání zástupců nemocnice, kraje, měst, obcí a příznivců, partnerů i členů Nadačního fondu S námi je tu lépe! za účelem prezentace nově zakoupeného endoskopu pro vyšetření rekta a anu. Vedení nemocnice zároveň zhodnotilo dosavadní úspěchy letošního roku a plán pro další projekt nadačního fondu v roce nadcházejícím.

Starý heliport se proměnil na parkovací místa.

4. září 2024

Již podruhé v roce 2024 dochází v areálu Pardubické nemocnice k navýšení kapacity parkovacích míst. Nově lze k parkování využít také bývalý heliport u budovy č.27. Stávající kapacita na tamějším parkovišti se tak navýšila na 83 parkovacích míst. Postupné vytipovávání dalších možných parkovacích míst je součástí komplexního řešení parkování v nemocnici a jejím okolí, na kterém se podílí Pardubický kraj, Nemocnice Pardubického kraje a město Pardubice.

Porodnice Orlickoústecké nemocnice otevřela tři nové nadstandardní pokoje

16. července 2024

Vlastní zázemí, soukromí a možnost mít u sebe blízkou osobu. To jsou nejčastější přání rodiček, které se chystají na svět přivést své miminko. Orlickoústecká porodnice se dlouhodobě snaží zvyšovat komfort maminek na oddělení šestinedělí, aby jejich první dny po příchodu miminka na svět byly co nejhezčí. Nyní se porodnici povedlo nově vybavit tři pokoje, které nové rodině nabídnou lepší podmínky.

V oranžovém křesle: o zdraví pohodlně. Nemocnice spustila podcast

12. července 2024

Nemocnice Pardubického kraje spustila vlastní podcast. V oranžovém křesle, jak se pořad jmenuje, se jako první rozpovídal primář kožního oddělení Pardubické nemocnice David Stuchlík. Tématem rozhovoru byla ochrana pokožky v létě. S probíhajícím ročním obdobím pak budou spojeny i další připravované díly. Podcast je momentálně dostupný v aplikaci Spotify a v nejbližší době se plánuje jeho rozšíření i na další platformy jako například Apple Podcasts.

Orlickoústecká nemocnice otevřela novou ordinaci dětského praktika s kapacitou až 1000 míst

1. července 2024

V Orlickoústecké nemocnici začala v červnu fungovat nová ordinace praktického dětského lékaře. Je to reakce na kritický nedostatek pediatrů v celé republice. Důkazem, že to byl krok správným směrem, je obrovský zájem. Rodiče se začali o ordinaci zajímat už půl roku před otevřením. V případě potřeby bude navíc možné její stávající kapacitu ještě zvýšit.