Pardubická nemocnice otevírá nový pavilon urgentního příjmu a chirurgických oborů

1. března 2024

Špičkové technologické vybavení, moderní prostředí a velký skok v kvalitě poskytované péče nejen pro krajské město, ale pro celý region. Necelé tři roky po podpisu smlouvy se v Pardubické nemocnici slavnostně otevřel nový pavilon urgentního příjmu a chirurgických oborů. Osmipodlažní budova s heliportem na střeše se stala dominantou nejen areálu Pardubického nemocnice.

Pardubická nemocnice má nový robotický operační systém. Zákroky provádí s milimetrovou přesností

1. února 2024

Přesný, šetrný a schopný operovat i na hůře dostupných místech. Tak by se daly shrnout hlavní výhody nového robotického operačního systému da Vinci Xi, kterým nově disponuje Pardubická nemocnice. Nejmodernější technika světové úrovně je nainstalovaná v jednom z operačních sálů nového pavilonu urgentní medicíny a chirurgických oborů. Chirurgům umožňuje provádět zákroky s milimetrovou přesností i na špatně dostupných místech lidského těla.

Dopravní situace v Pardubické nemocnici se vrací k normálu

5. ledna 2024

V druhé polovině prosince převzala nemocnice do užívání stavbu pavilonu urgentního příjmu a chirurgických oborů. Pracovní ruch však v budově pokračuje i nadále, protože v rámci první etapy stavby zde ještě probíhá vybavování budovy nábytkem a zdravotnickými technologiemi, dále instalace prvků, které nebyly pevně spojeny se stavbou, nebo například propojování IT infrastruktury. Stavba bude pokračovat druhou etapou spočívající v demolici objektu stávajících operačních sálů. Kde už je naopak hotovo, je náměstíčko před lékárnou, kam se vrátilo původních 18 parkovacích míst.

Nemocnice se v lednu postupně vrátí do běžného režimu

29. prosince 2023

Všech pět krajských nemocnic se v průběhu ledna postupně vrátí k běžnému režimu. Kolektivní vyjednávání o podobě nové kolektivní smlouvy sice zatím ukončené není, vedení se však podařilo s odborovými organizacemi domluvit na dodatku ke stávající kolektivní smlouvě a zakotvit do vnitřního dokumentu institut 24hodinové přítomnosti na pracovišti, tak jak to vyžaduje novelizovaný zákoník práce.

Prosincový provoz v Nemocnici Pardubického kraje – omezení zatím platí

30. listopadu 2023

Navzdory v médiích deklarované názorové shodě mezi premiérem a lékaři v Nemocnici Pardubického kraje zatím omezení v provozu trvají, a to do doby, než dojde k uzavření dohody na celostátní i regionální úrovni. Všem pacientům se za komplikace způsobené turbulentním vývojem situace omlouváme a prosíme je v následujících dnech o trpělivost a pochopení. Konkrétní informace budeme průběžně aktualizovat na webových stránkách jednotlivých nemocnic i prostřednictvím dalších oficiálních komunikačních kanálů.