Litomyšlská nemocnice se připojí ke světovému týdnu glaukomu nabídkou preventivního vyšetření

21. února 2023

Glaukom neboli zelený zákal je chronické onemocnění zrakového nervu, které, pokud se neléčí, vede k nevratnému poškození zraku až slepotě. Proto se oční oddělení Litomyšlské nemocnice připojuje ke Světovému týdnu glaukomu, který na tuto problematiku upozorňuje. Ve středu 15. března 2023 od 12.30 do 15.00 hodin tak oddělení nabídne široké veřejnosti bezplatné preventivní vyšetření.

Přijďte darovat krev a oslavte originálním způsobem svátek zamilovaných!

9. února 2023

Přijďte darovat krev a oslavte originálním způsobem svátek zamilovaných! Nemocnice Pardubického kraje pořádá tradiční Valentýnské odběry krve s cílem získat nové dárce. Uskuteční se v pondělí 13. února od 7 do 11 hodin na transfuzním oddělení v Pardubické nemocnici a v pátek 17. února od 7 do 10 hodin na hematologicko-transfuzním oddělení v Orlickoústecké nemocnici.