Co dělat při náhlé zástavě oběhu? Radí vedoucí pardubického urgentu Ondřej Rennét

29. listopadu 2022

Jak poznat náhlou zástavu oběhu? „Pozná se podle toho, že člověk při kontrole vědomí a po zprůchodnění dýchacích cest nereaguje a nedýchá normálně nebo vůbec. Potom je potřeba zavolat pomoc a zahájit stlačování hrudníku. Pokud by dotyčný pomoc nepotřeboval, tak se velmi pravděpodobně začne bránit,“ uvedl vedoucí lékař oddělení urgentní medicíny Pardubické nemocnice Ondřej Rennét.

V Chrudimské nemocnici pomáhají s „léčbou“ koně i psi

18. listopadu 2022

Hipoterapie a animoterapie. Stále populárnější metody, kterými lze ovlivnit psychiku člověka a které mohou zároveň pomoci při léčbě koordinačních a nervosvalových poruch. Co to vlastně je, kdo a kde se s ní setkává, se dočtete v rozhovoru s vrchní sestrou oddělení s lůžky následné péče (LDN) a dlouhodobé intenzivní ošetřovatelské péče (DIOP) Chrudimské nemocnice Šárkou Portyšovou.