Co napáchal covid-19 v souvislosti s plísňovými onemocněními?

22. září 2022

Co napáchal covid-19 v souvislosti s plísňovými onemocněními? „Potvrdilo se, že mnoho pacientů, kteří byli pozitivní na nemoc covid-19, mělo také plísňová onemocnění. Zvláště pak ti, kteří trpí také jiným závažným onemocněním,“ prohlásil Karel Mencl, lékař Oddělení klinické mikrobiologie Pardubické nemocnice na VI. krajském mezioborovém mikrobiologicko-infektologickém semináři.

Rekonstrukce jednotek intenzivní péče ve Svitavské nemocnici úspěšně pokračuje

15. září 2022

Ve Svitavské nemocnici úspěšně pokračuje rekonstrukce intenzivní péče a ARO. „Jde o modernizaci stávajících prostor, která umožní sdružení všech jednotek intenzivní péče do těsného sousedství. Díky tomu bude moct zdravotnický personál sdílet specializované vybavení a dojde ke zlepšení kvality poskytované péče,“ vysvětlil náměstek léčebné péče Svitavské nemocnice Pavel Kunčák.

Hrubá stavba pavilonu s urgentním příjmem je před dokončením. Nemocnice chystá tematický cyklus přednášek

13. září 2022

Největší stavební akce v historii Pardubického kraje jde podle plánu. Momentálně se dokončuje hrubý skelet. Pavilon urgentního příjmu a chirurgických oborů pro spádovou oblast zhruba 260 tisíc obyvatel pro základní a specializovanou péči a až 520 tisíc obyvatel pro superspecializovanou péči vyrůstá mezi multioborovým pavilonem, budovou chirurgických oborů a radiodiagnostikou.

Za neurochirurgy už pacienti nemusí jen do Pardubic, ambulance dnes najdou i v dalších třech nemocnicích NPK

9. září 2022

Pacienti s neurologickými obtížemi už nemusejí za svými lékaři dojíždět. Neurochirurgickou ambulanci dnes najdou ve všech okresech v kraji, pardubičtí neurochirurgové totiž pečují nově také o pacienty v Orlickoústecké, Chrudimské a Litomyšlské nemocnici. Všechna pracoviště jsou v nemocnicích NPK (Nemocnice Pardubického kraje), které mají svá standardní neurologická oddělení.