Prvními dětmi narozenými v Pardubickém kraji v roce 2021 jsou Valerie a Tadeáš

1. ledna 2021

První miminko narozené v novém roce v Pardubickém kraji je chlapeček Tadeáš, který se narodil 38 minut po půlnoci ve Svitavské nemocnici. První holčičkou, která přišla na svět v porodnicích Nemocnice Pardubického kraje, je Valerie. Ta se narodila deset minut před druhou hodinou ranní v Chrudimské nemocnici. Už během dopoledne se dočkali svých prvních přírůstků také v Pardubické a Orlickoústecké nemocnici.

V Pardubickém kraji byli vakcínou proti koronaviru naočkováni první zdravotníci

31. prosince 2020

Dnes dopoledne zahájilo očkovací centrum v Pardubické nemocnici první fázi očkování vakcínou proti covidu-19. V následujícím týdnu bude zdravotníkům a záchranářům aplikováno celkem 588 prvodávek. Druhou dávku obdrží tito zdravotníci poté, co uplyne minimálně 21 dní. Jako první dostali vakcínu zdravotníci z oddělení ARO a plicního oddělení následováni zdravotnickou záchrannou službou a infekčním oddělením