Další projekt nadačního fondu Orlickoústecké nemocnice je opět o krok blíže skutečnosti

22. listopadu 2021
Léčba závratí a telekomunikační zařízení – co mohou mít společného? Jedno určitě – nadační fond Orlickoústecké nemocnice S námi je tu lépe! Ten totiž získal od společnosti Adventech Czech dar na pořízení moderního přístroje na diagnostiku závratí.

Každoročně nadační fond Orlickoústecké nemocnice vybírá projekty, které mají za cíl posunout péči v této nemocnici zase o něco dál. K jejich naplnění pak pomáhá řada jednotlivců, partnerů a sponzorů. Mezi ně se nyní zařadila i společnost Advantech Czech, která darovala fondu S námi je tu Lépe! šek na padesát tisíc korun.

Finance poputují na podporu projektu Moderní diagnostika závratí, jehož cílem je pořízení přístrojů, které ze záznamu pohybu očí zjistí příčinu poruch rovnováhy a závrati. Díky daru je pořízení nového přístroje opět o něco blíže a téměř již na dosah skutečnosti. „Chceme, aby projekty, které každoročně vybíráme k podpoře v rámci nadačního fondu, byly vždy moderní a inovativní, a my jsme tak mohli našim pacientům nabízet stále lepší péči,“ říká člen správní rady nadačního fondu a primář oddělení ORL Orlickoústecké nemocnice Josef Hájek.

Fond už připravuje nové projekty

Pomoci ze strany partnerů a sponzorů v rámci nadačního fondu si velmi vážíme. Věřím, že ji můžeme vnímat jako známku toho, že jsou se službami naší nemocnice spokojení, a zároveň ji bereme jako závazek je stále vylepšovat,“ říká náměstek léčebné péče v Orlickoústecké nemocnici Vratislav Dědek.

Aktivity nadačního fondu hodnotí pozitivně také sami sponzoři. „Jsme rádi, že jsme měli možnost přispět na tak zajímavý projekt,“ podotýká Pavel Pospíšil, ředitel firmy Advantech Czech, která sídlí přímo v Ústí nad Orlicí a jako samostatná divize nadnárodního koncernu Advantech vyrábí bezdrátová telekomunikační zařízení, jež pak míří do celého světa.

Zástupci nadačního fondu S námi je tu lépe! se s představiteli společnosti jistě nesetkali naposledy. Jeden z projektů letošního roku už totiž pomáhá pacientům, druhý ktomuto cíli n emá daleko, a nadační fond tak již připravuje vyhlášení dalších. „Věříme, že to situace dovolí, a brzy se setkáme se zástupci partnerů fondu při představení našich nových záměrů, které jsou opět velmi zajímavé,“ uzavírá Josef Hájek.