Díky klubu Samorost má Litomyšlská nemocnice vlastní knihobudku

27. října 2021
Členové a členky litomyšlského klubu Samorost se rozhodli vlastnoručně vyrobit potěšení pro pacienty i návštěvy Litomyšlské nemocnice. Každý, kdo bude mít zájem, si totiž nyní může v nemocničním areálu zapůjčit knihu ze speciální knihobudky.

Dřevěná knihobudka se nachází v nemocničním parku mezi interním pavilonem a monoblokem. Každý, kdo půjde kolem, ať už se bude jednat o pacienta, návštěvu nebo kolemjdoucího, si zde může vybrat kteroukoli knihu, která se mu bude líbit. Knížku je možné přečíst v nemocnici nebo si ji odnést domů. Při příští návštěvě nemocničního parku ji pak lze vrátit nebo vyměnit za jinou.

Užitečný pomocník

Knihobudku vyrobily děti, které navštěvují litomyšlský klub Samorost. Ty se také budou o toto úložiště knížek starat a knihy průběžně doplňovat. „Za knihobudku dětem ze Samorostu moc děkujeme. V nemocnici se určitě stane užitečným pomocníkem pro odreagování nebo zkrácení dlouhé chvíle,“ říká náměstkyně ošetřovatelské péče Litomyšlské nemocnice Marketa Nemšovská.

Na video, jak knihobudka vznikala, se můžete podívat zde.