Jak pečovat o miminko? Poradí lékaři a sestry z novorozeneckého oddělení nemocnice

25. srpna 2023
Chystáte se na radostnou událost? Chcete na ni být dobře připraveni? Lékaři a sestry novorozeneckého oddělení Svitavské nemocnice si pro nastávající maminky, tatínky a další zájemce přichystali kurz Péče o miminko.

Uskuteční se v šesti termínech – 21. září 2023, 7. prosince 2023, 7. března 2024, 13. června 2024, 19. září 2024 a 12. prosince 2024. Program setkání je vždy totožný. Pokaždé začíná v 15.00 hodin v zasedací místnosti Svitavské nemocnice.

„Půjde o povídání s pediatrem a laktační poradkyní,“ uvedla zástupkyně primářky dětského a novorozeneckého oddělení Svitavské nemocnice Zuzana Trávníčková. „Návštěvníky kurzu seznámíme s výhodami kojení a základní péčí o novorozence,“ konstatovala Zuzana Trávníčková. „Budeme hovořit i o samotném pobytu v porodnici, jaká vyšetření tu miminko mohou čekat. Poskytneme informace o tom, za jakých okolností může dojít k prodloužení pobytu v porodnici a co je dobré vědět ještě před narozením miminka. Zároveň přiblížíme, co je vhodné mít nachystané pro miminko doma. Nevynecháme ani základy první pomoci u dětí,“ sdělila zástupkyně primářky.

Tyto kurzy mají ve Svitavské nemocnici dlouholetou tradici. „Jsme rádi, že je o ně velký zájem a že jsou hojně navštěvovány i otci,“ dodala Zuzana Trávníčková.