Kojení předčasně narozených dětí přibližuje výstava v Pardubické nemocnici

6. dubna 2023
V prostorách dětského a novorozeneckého oddělení Pardubické nemocnice v budově číslo 3 je v současné době k vidění výstava Kojení předčasně narozených dětí. Tu tvoří tematické fotografie Silvie Valouškové vystihující kojící maminky nebo krmení alternativními způsoby.

Každá kapka jako tekuté zlato

„Takové akce mají smysl v tom, že mohou zvýšit informovanost veřejnosti o problematice předčasného porodu,“ řekla vrchní sestra dětského a novorozeneckého oddělení Pardubické nemocnice Světlana Pohlová.

„Cílem výstavy je osvěta v problematice kojení a výživy předčasně narozených dětí. Zároveň upozorňuje na možnost dárcovství mateřského mléka. Každá kapka této vzácné tekutiny je pokladem, tekutým zlatem,“ uvedla Michaela Půlpánová, koordinátorka neziskové organizace Nedoklubko, která si pochvaluje spolupráci s dětským a novorozeneckým oddělením Pardubické nemocnice.

Velká opora v nelehké životní situaci

„Kromě toho, že oddělení poskytuje špičkovou péči, dokáže být pro maminky, co se ocitnou v nelehké životní situaci, velkou oporou. Zdejší personál jim pomáhá zvládnout těžké okamžiky a má srdce na dlani,“ svěřila se s vlastní pozitivní zkušeností s péčí o předčasně narozené dítě v Pardubické nemocnici Michaela Půlpánová.