Litomyšlská nemocnice získala od nadačního fondu speciální prostorovou dezinfekci

16. září 2021
Jednoduše a rychle odstranit z prostoru nežádoucí mikroorganismy, a to i z těžko dostupných míst. To je hlavním úkolem přístroje pro prostorovou dezinfekci, který Litomyšlská nemocnice získala díky Nadačnímu fondu pro rozvoj zdravotnictví Litomyšlska.

Čistota prostředí, obzvláště ve zdravotnických zařízeních, je nejen v současné době jednou z hlavních priorit. Vydezinfikovat i ta nejmenší zákoutí v jakémkoli prostoru nyní může personál v Litomyšlské nemocnici. Ta totiž získala od Nadačního fondu pro rozvoj zdravotnictví Litomyšlska speciální aerosolový přístroj Diosol Generator, který zvládne vydezinfikovat vzduch i nedostupná místa, a to za pomoci stříbra a rozptýleného kyslíku z peroxidu vodíku.

Neocenitelný pomocník

Využití přístroj najde nejen v místnostech, kde se pohybují pacienti s infekčními onemocněními, ale i ve všech ostatních prostorách. „Prostorová dezinfekce nám pomáhá se jednoduše zbavit škodlivých mikroorganismů, jako jsou viry, bakterie a další. Přístroj nám zároveň šetří čas, který pak zdravotníci mohou věnovat tomu nejdůležitějšímu, tedy pacientům,“ říká náměstkyně ošetřovatelské péče Litomyšlské nemocnice Markéta Nemšovská a doplňuje: „V době, kdy je enormní potřeba prostorové dezinfekce s ohledem na izolační opatření u pacientů s onemocněním covid-19, ale nejen v tomto případě, je nám přístroj neocenitelným pomocníkem. Jeden takový přístroj jsme měli již k dispozici, ale s jedním přístrojem bychom zdaleka nezajistili vše potřebné."

Za dobu dlouholeté spolupráce pořídila Litomyšlská nemocnice díky Nadačnímu fondu pro rozvoj zdravotnictví Litomyšlska již řadu přístrojů. Kromě prostorové dezinfekce tak získala nemocnice například nový izolátor nukleových kyselin, díky němuž bylo možné zvýšit rychlost vyšetřování vzorků na přítomnost onemocnění covid-19.