Navštivte přes svátky výstavu o klinikách na Zámku Pardubice

19. prosince 2022
Dvacet let, tři pracoviště Pardubické nemocnice. ORL klinika, Chirurgická klinika a Interní klinika v roce 2022 slaví dvě desítky let, kdy díky spojení s tehdejším Ústavem zdravotnických studií, dnešní Fakultou zdravotnických studií Univerzity Pardubice, získaly statut kliniky. Přijďte se na Zámek Pardubice podívat na jejich příběh, a to od 20. prosince 2022 do 4. ledna 2023.

Klinika? Představuje a garantuje nejen diagnostickou, léčebnou a preventivní péči na špičkové úrovni, ale také vědecký výzkum pod taktovkou odborných autorit, publikační činnost, vzdělávání, výuku a přípravu budoucích zdravotníků.

Rozhovory a fotografie

Pardubická nemocnice má klinik hned pět – Interní kliniku, Chirurgickou kliniku, Kliniku otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku, Porodnicko-gynekologickou kliniku a Neurologickou kliniku. První tři jmenované slaví v roce 2022 již 20 let své existence. Při té příležitosti vzniklo 15 rozhovorů se zdravotníky, kteří s klinikami spojili svůj profesní život.

Spojením příběhů těchto lidí a fotografií z prostředí klinik, které zachytil známý fotograf Tomáš Kubelka, vzniklo 14 výstavních panelů, jež přibližují pracoviště v jiném, méně známém světle. Prostřednictvím QR kódů umístěných u jednotlivých fotografií si návštěvníci mohou přečíst rozhovory s jednotlivými respondenty.

Výstava je k vidění ve společenském sále (2. patro) pardubického zámku od 20. prosince 2022 do 4. ledna 2023. Poté bude výstava přesunuta do areálu Pardubické nemocnice.

20.–23. prosince 2022

24. prosince 2022

uzavřeno

25. prosince 2022

13–18 hodin

26. prosince 2022

uzavřeno

27.–30. prosince 2022

31. prosince 2022

10–15 hodin

1. ledna 2023

13–18 hodin

3.–4. ledna 2023

Vánoční tip:
Nejlépe se prý sváteční dobroty tráví pohybem. Vydejte se na procházku starými Pardubicemi a zažijte atmosféru výstavy plné příběhů na pardubickém zámku, který bude tradičně otevřený veřejnosti i v průběhu vánočních svátků, na Silvestra i Nový rok.

Výstava vznikla ve spolupráci s Fakultou zdravotnických studií Univerzity Pardubice, pod záštitou hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického a náměstkyně Pardubického kraje pro zdravotnictví Michaely Matouškové. Generálním partnerem výstavy je společnost Globus.