Nemocnice Pardubického kraje má nové webové stránky

11. prosince 2020
Přehlednější, uživatelsky příjemnější a modernější. Takové jsou nové webové stránky, které Nemocnice Pardubického kraje dnes spustila. Uživatelé na nich rychle najdou to, co potřebují, včetně samostatné sekce informací o covidu-19. Pro pacienty, návštěvy i partnery nemocnice jsou mimo jiné připraveny nové interaktivní mapy areálů, vyhledávání brzy usnadní nové intuitivní vyhledávače.

Změna ve webové prezentaci společnosti přichází po pěti letech. Cílem proměny bylo vytvořit přehledný a aktuální web s jednotnou strukturou, na kterém veřejnost jednoduše najde požadované informace a který bude odpovídat dnešním trendům. „Inspiraci jsme hledali na webech jak zahraničních, tak tuzemských zdravotnických zařízení. Společně s webem vznikalo také jednotné intranetové prostředí pro zaměstnance naší společnosti. Nemocnice tak získala nový prostor pro sdílení interních informací. Slibujeme si od toho především jejich lepší a rychlejší přenos,“ vysvětlila Kateřina Semrádová, vedoucí oddělení komunikace a marketingu Nemocnice Pardubického kraje.

Řešení na míru pro nemocnice

Webové stránky společnosti tvoří centrální stránka Nemocnice Pardubického kraje (www.nempk.cz), která zároveň slouží jako rozcestník na stránky jednotlivých krajských nemocnic. Tento rozcestník, tvořený graficky ztvárněnými vstupy do jednotlivých areálů, naleznou uživatelé v prostřední části centrálních stránek.

Pod stránkami konkrétních zařízení, tedy Pardubické, Chrudimské, Litomyšlské, Orlickoústecké a Svitavské nemocnice, najde veřejnost přehledné informace o klinikách, odděleních i ambulancích, novinkou je jejich rychlý vyhledávač na hlavní straně. Na ní jsou k dispozici také rychlé odkazy na interaktivní orientační mapy areálů, pohotovosti, přehled aktualit a mnohé další. „Uživatelé dnes pracují se všemi vyhledávači jako s googlem, často neznají přesný název kliniky či oddělení, a tak se hodí inteligentní našeptávač, který uživateli poradí. Ten náš se teď bude učit podle chování uživatelů a my doufáme, že brzy ͵našeptáʹ odpověď i na to nejzáludnější zadání,“ říká Kateřina Semrádová.

Na tvorbě nového webového řešení spolupracovala Nemocnice Pardubického kraje se společností ESMEDIA Interactive. Výsledkem této spolupráce je nejen nové prostředí pro návštěvníky webu, ale také pokročilé technické řešení administrace. Ta umožňuje ovládat webové stránky všech pěti nemocnic i intranet v jednom prostředí, a navíc mezi nimi vzájemně sdílet obsah.  Zaměstnancům zároveň dokáže zobrazovat informace podle místa jejich pracoviště.

Vylepšovat se bude dál

Webové stránky jsou živý organismus, který by měl sloužit především svým uživatelům. Práce na nich proto spuštěním nekončí. Nadále budou doplňovány další informace a vylepšovány jednotlivé funkce, a to především na základě analýzy chování a používání stránek právě samotnými uživateli. „Už nyní máme řadu podnětů na zlepšení, na kterých budeme v následujících měsících ještě pracovat,“ dodala Kateřina Semrádová s tím, že realizace nových webových stránek zabrala vzhledem k neplánovaným přestávkám kvůli pandemii koronaviru téměř rok, přípravy však začaly ještě o několik měsíců dříve.