Neurochirurgické oddělení pomáhá odstranit závažné problémy, které postihují nervový systém

22. srpna 2022
Závažné zdravotní problémy, které postihují nervový systém, tedy mozek, periferní nervovou soustavu, páteř a míchu, řeší neurochirurgické oddělení Pardubické nemocnice.

Široké spektrum operací

„Jsme jediné specializované neurochirurgické pracoviště v Pardubickém kraji s mnohaletými zkušenostmi. Naši pacienti jsou pro nás vždy na prvním místě. Dbáme na to, aby se každému dostalo kvalitní kvalifikované péče,“ uvedl Tomáš Brož, primář neurochirurgického oddělení Pardubické nemocnice, které zajišťuje široké spektrum neurochirurgických operací na mozku, míše, periferních nervech a páteři či lebeční kosti s bližším zaměřením na páteřní problematiku.

Pacienti s vážnými zdravotními obtížemi

„Pacienti, kteří k nám přicházejí, mají objektivně vážné zdravotní potíže, jež potvrdila různá vyšetření či doporučení od kolegů lékařů jiných oborů, a chtějí se těchto problémů co nejdříve zbavit,“ sdělil Tomáš Brož.

„Před časem byl například do neurologické ambulance odeslán 70letý muž. Měl pocit horší stability při chůzi. Vyšetřením mu neurolog zjistil horší sluch, nevelkou poruchu rovnováhy a lehké oslabení levostranných končetin. Na magnetické rezonanci se potvrdil nádor, který měl hlavní podíl na jeho zdravotních potížích,“ upřesnil zástupce primáře neurochirurgického oddělení Pardubické nemocnice Jiří Preis

Přístrojové vybavení se modernizuje

„U 50leté ženy byl diagnostikován nezhoubný nádor mozkových plen po epileptickém záchvatu. Při podrobném rozhovoru s pacientkou vyšlo najevo, že se od mládí potýkala s nespecifickou bolestí hlavy. Při poslední kontrole na neurologické ambulanci se zmínila o změně typu bolesti hlavy. Jedenkrát či dvakrát pociťovala přechodně chvění pravé ruky. Následoval sled různých vyšetření a potvrzení diagnózy,“ dodal zástupce primáře neurochirurgického oddělení Pardubické nemocnice. To se neustále snaží modernizovat přístrojové vybavení. „Díky němu můžeme provádět i nejsložitější neurochirurgické zákroky, což nám umožňuje neustále zlepšovat péči o pacienty,“ sdělil Jiří Preis. „Naši lékaři se pravidelně účastní vědeckých konferencí, sympozií, školení a stáží a následně uplatňují své nabyté poznatky v praxi,“ zdůraznil.