Novým prostorám jednotek intenzivní péče a oddělení ARO Svitavské nemocnice požehnali duchovní

24. února 2023
Než začnou nové prostory zmodernizovaných jednotek intenzivní péče a oddělení ARO naplno sloužit pacientům a personálu, požehnali jim ve čtvrtek 23. února duchovní hned tří církví.

Ve středu 22. února se ve Svitavské nemocnici slavnostně otevřely prostory jednotek intenzivní péče a oddělení ARO po zhruba půlroční rekonstrukci. Ve čtvrtek 23. února pak do prostor mohla v rámci dne otevřených dveří nahlédnout veřejnost a zároveň se prostorům dostalo požehnání duchovních.

Farář evangelické církve ve Svitavách Filip Keller, farář římskokatolické farnosti Svitavy Václav Dolák, duchovní správce pravoslavné farnosti Jiří Kolář a kaplan při chrámu svatého Jiří ve Svitavách Mojmír Kříž zahájili požehnání se zdravotníky písní Učiň mě, pane, nástrojem, jejíž autorem je sv. František z Assisi. Po společné modlitbě pak kněží požehnali celým novým prostorům. Tohoto aktu se nemocnici nedostalo poprvé. Stalo se tak i po přestavbě v roce 2004.

V naší církvi je zvykem, že se novým věcem požehná, ať už jde třeba o auto, dům nebo právě nové prostory, které nyní máme v naší nemocnici. Proto jsme se domluvili s duchovními na jejich požehnání. Jednotky intenzivní péče a oddělení ARO jsou místem, kde jsou lidé často na hranici života a smrti a myslím, že toto pro někoho může být povzbuzením,“ řekl vedoucí lékař interní jednotky intenzivní péče Svitavské nemocnice Pavel Ingr.

Duchovní péče nejen pro pacienty

Pacientům, jejich blízkým i zdravotníkům bez ohledu na církevní příslušnost a náboženství Svitavská nemocnice dlouhodobě nabízí duchovní péči. Služby zajišťuje či zprostředkovává nemocniční kaplanka. V případě zájmu je možné se obrátit na ošetřující personál.