Od června se v Orlickoústecké nemocnici na odběr krve a plazmy budou moci dárci objednat online

23. května 2024
Další nemocnicí v Nemocnici Pardubického kraje (NPK), u které se spustí možnost online objednávání, je Orlickoústecká nemocnice.

Dárci, kteří pravidelně navštěvují transfuzní oddělení v Orlickoústecké nemocnici, se budou moci objednat na adrese, kterou najdou zde. Objednávání bude přístupné od 3. června 2024.

Pro vstup do systému je potřeba znát přihlašovací údaje, o které si bude možné od měsíce června zavolat na transfuzní oddělení.

Výhodou pro dárce, jenž systém přináší je možnost se objednat kdykoliv bez ohledu na provozní dobu oddělení a termín darování vyřešit v klidu z domova. Systém nabídne volné termíny vždy na následující tři měsíce, uvedla manažerka kvality hematologicko-transfuzního oddělení Orlickoústecké nemocnice Marcela Petržílková.

Více informací dárci krve i plazmy získají na webových stránkách Dárci krve I Orlickoústecká nemocnice (nempk.cz)