Orlickoústecká nemocnice ukáže i Čisté ruce

4. května 2023
Orlickoústecká nemocnice se i letos opět připojí ke Světovému dni hygieny rukou, který připadá na pátek 5. května a vyhlašuje ho Světová zdravotnická organizace (WHO).

hale urgentního příjmu v budově „U“ nabídne od 9 do 11 hodin zájemcům instruktáž správného postupu mytí rukou. Připraveny budou různé edukační materiály. Speciálně pro tuto příležitost vzniklo také tematické video.

„Svůj projekt Čisté ruce na akci představí i žáci 7. ročníku Základní školy a Mateřské školy J. A. Komenského z Brandýsa nad Orlicí Václav Kudrna a František Cabalka,“ řekla náměstkyně ošetřovatelské péče Orlickoústecké nemocnice Hana Maršíková.

„Moc děkujeme Orlickoústecké nemocnici za příležitost prezentovat zde náš projekt. Žáci tím žijí a těší se,“ uvedla pedagožka Dita Dvořáková, spoluvedoucí projektu Čisté ruce, který uspěl v kategorii Junior v krajském kole Festivalu vědy a techniky pro děti a mládež v Pardubickém kraji a zúčastní se zahraniční studijní cesty ve Francii.