Společnost Rieter CZ pokračuje v podpoře Orlickoústecké nemocnice

18. března 2016
Společnost Rieter CZ s.r.o. věnovala finanční dar ve výši 100.000 korun Orlickoústecké nemocnici, kterou dlouhodobě podporuje.

Finanční dar nadačnímu fondu S námi je tu lépe! ve výši sto tisíc korun předal minulý týden generální ředitel společnosti  Rieter CZ Jan Lustyk do rukou Jiřího Řezníčka, ředitele Orlickoústecké nemocnice. Slavnostního předání šeku se zúčastnili 1. náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek, předseda Nadačního fondu Kvido Štěpánek a starosta města Ústí nad Orlicí Petr Hájek.

„Nadace jednotlivých nemocnic jsou důležité zejména pro vztah lidí, firem, měst a obcí ze spádového regionu k jejich nemocnici. V Ústí nad Orlicí vznikla nadace jako první v našem kraji a zapojení do její činnosti se stalo prestižní společensky prospěšnou aktivitou. Velmi si vážím pravidelné přízně společnosti Rieter, která i letos uvolnila tuto významnou částku,“ řekl Roman Línek.

Rieter CZ s.r.o. se sídlem v Ústí nad Orlicí je součástí švýcarského koncernu Rieter, který je předním světovým výrobcem strojních zařízení pro textilní průmysl. Nadační fond S námi je tu lépe! Orlickoústecké nemocnice vznikl v roce 2013. Díky jeho aktivitám se například zvýšil komfort pacientů při hospitalizaci na interním oddělení nebo byla pořízena endoskopická věž pro diagnostiku a léčbu v oblasti horních cest polykacích a dýchacích.

Dalšími projekty jsou monitor pro odhalení nedostatku kyslíku u plodu dítěte pro gynekologicko-porodnické oddělení za 800 tisíc korun a jícnová echokardiografie pro pacienty s onemocněním srdce za 1,5 milionu korun. K významným přispěvatelům patří především společnost Isolit-Bravo a města Ústí nad Orlicí a Česká Třebová, dále firmy Autoneum CZ, Antikor, města Žamberk, Lanškroun, Letohrad a řada dalších měst, obcí, firem i jednotlivců.