Stačilo jen pár telefonátů a nemocnici rozezněla hudba symfonického orchestru

11. května 2021
Někdy stačí nápad a vůle a nemožné se může stát skutečností. Jedním takovým příkladem byly koncerty symfonického orchestru, které se odehrály v Chrudimské a Orlickoústecké nemocnici.

Přestože bývá víkendový provoz nemocnic obvykle poklidný, pacienti odpočívají na lůžkách, popřípadě se zabaví četbou nebo sledováním televize, neděle 9. května 2021 byla v tomto ohledu zcela výjimečná. Během dopoledne totiž zahráli pacientům i personálu v Chrudimské a Orlickoústecké nemocnici členové orchestru Police Symphony Orchestra. Mladí muzikanti z Police nad Metují vybírali skladby ze svého repertoáru, který tvoří různé hudební žánry – od klasiky, přes pop, rock, swing až po hudbu z filmů a pohádek. Zpěvem orchestr doprovázel Jan Sklenář.

Koncerty se v obou nemocnicích odehrály venku v areálu, aby si hudba našla cestu do oken pracoven i pokojů a dostala se k co možná nejširšímu publiku. Cílem mladých hudebníků bylo potěšit pacienty, lékaře, sestřičky i ostatní personál a zároveň jim poděkovat za zvládnutí obtížného období, kterému v posledních měsících čelili.

Video z koncertu najdete zde.