Svitavská nemocnice i nadále poskytuje kvalitní péči. Potvrdila to akreditační komise

27. prosince 2022
Svitavská nemocnice získala osvědčení, které prokazuje, že poskytuje kvalitní péči. Šetření Spojené akreditační komise (SAK), jež posuzuje plnění standardů ve zdravotnických i nezdravotnických provozech, potvrdilo, že poskytované služby jsou v souladu s platnou legislativou i akreditačními standardy.

„Jsme moc rádi, že se nám znovu podařilo úspěšně obhájit akreditaci, poprvé jsme ji získali už na konci roku 2007. Od té doby se nám daří každé tři roky potvrzovat, že kvalita poskytované zdravotní péče je středem našeho zájmu a děláme vše pro to, aby byla na velmi dobré úrovni. Všem zaměstnancům za to patří velké poděkování,“ říká náměstek léčebné péče Svitavské nemocnice Pavel Kunčák. „Získání tohoto důležitého certifikátu považujeme za skvělý výsledek, ale zároveň závazek kvalitní péči v naší nemocnici udržet a nadále zlepšovat,“ uvádí Pavel Kunčák.

Obhajoba akreditace Svitavské nemocnice je dalším významným úspěchem Nemocnice Pardubického kraje. V letošním roce se to podařilo i Chrudimské nemocnici. V současné době jsou tak všechna zařízení, která spadají pod Nemocnici Pardubického kraje, akreditována Spojenou akreditační komisí.