V interním pavilonu Litomyšlské nemocnice nepůjde v pátek 7.6. hodinu proud

31. května 2024
V rámci další etapy rekonstrukce interního pavilonu Litomyšlské nemocnice proběhne v pátek 7. června přibližně hodinová odstávka elektrické energie. Ta začne v 9.00. Po tuto dobu bude pavilon fungovat ve velmi omezeném režimu. Ambulance a poradny budou po dobu testu úplně mimo provoz. Prosíme pacienty, aby v tomto čase vyhledali péči v okolních nemocnicích.

Po dobu odstávky nebude v interním pavilonu k dispozici ani elektrický proud ze záložních systémů. Odstávka elektrické energie je nutná pro testování nově nainstalovaného bezpečnostního opatření při požáru, tzv. central a total stopu rozvaděčů.

Protože v budově nebudou fungovat výtahy, je nemocnice zároveň domluvena na případné spolupráci s hasiči a zajistila přesun části pacientů do jiné budovy v rámci areálu.