Ve Svitavské nemocnici se na odběr krve a plazmy mohou dárci nově objednat online

31. března 2023
Svitavská nemocnice nabízí dárcům krve a plazmy novou službu. Na odběry se nyní mohou objednat online.

Objednat se dá v kteroukoliv dobu

Dárci, kteří pravidelně navštěvují transfuzní stanici ve Svitavské nemocnici, se již teď mohou objednat na adrese https://darcikrve.nempk.cz/syn

„Výhodou je, že nyní se lze objednat v kteroukoliv dobu. V rezervačním systému navíc dárci zjistí všechny potřebné informace. Systém nabízí volné termíny vždy na následující čtyři měsíce,“ uvedla staniční sestra hematologicko-transfuzního oddělení Svitavské nemocnice Marcela Hartmanová.

Dárci se musí objednat vždy předem

Dárci krve a plazmy se musí na odběr vždy předem objednat. Nově tedy i online, prvodárci pak e-mailem nebo telefonicky. Bez platné objednávky nelze odběr provést. Manuál k elektronickému objednávání dárců krve a plazmy ve Svitavské nemocnici najdete zde.

Více informací dárci krve i plazmy získají na webových stránkách Dárci krve | Svitavská nemocnice (nempk.cz).

Další informace najdete rovněž na stránkách Společnosti pro transfuzní lékařství ČLS JEP www.transfuznispolecnost.cz.