Zájem o (pře)očkování se v poslední době zvyšuje

10. října 2022
Stoupající počty nakažených přivádějí do očkovacích míst zájemce o (pře)očkování. Ve srovnání s prvním měsícem nového školního roku je zájem o očkování v očkovacích místech Nemocnice Pardubického kraje téměř dvojnásobný. Například v Pardubicích tak přidají další očkovací den, a to pátek 14. 10. Zda bude tento den otevřeno i v dalších týdnech se uvidí podle poptávky.

„Minulý týden bylo na našich očkovacích místech naočkováno 811 zájemců,“ vypočítává Lucie Bareková, ústavní epidemioložka Nemocnice Pardubického kraje a také tamější koordinátorka očkování. „V Pardubicích je zájem téměř dvojnásobný než byl před měsícem. Proto jsme se rozhodli přidat další očkovací den, abychom zvládli vyjít vstříc všem, kteří na očkování čekají,“ doplňuje Lucie Bareková. Dvojnásobný zájem v porovnání se zářím lze sledovat ve všech pěti očkovacích místech NPK.

Očkovací místa NPK očkují zájemce vakcínou Comirnaty BA. 4-5 od společnosti Pfizer.