Rozvoj nemocnic? Stavební i technologický, a především dlouhodobý, říká jejich ředitel

30. června 2023

Za poslední tři roky se v krajských nemocnicích podařilo dokončit nejeden velký stavební projekt, jenom v letošním roce už to byla modernizace intenzivní péče ve Svitavské nemocnici a finišuje také stavba pardubického pavilonu s urgentním příjmem. Nemocnice obměňují přístrojovou techniku a pořizují nejen nové přístroje, ale třeba i postele pro pacienty. Společnosti, která existuje devátým rokem, se daří i ekonomicky. Jaké jsou její aktuální výzvy a plány do budoucna? Na to jsme se zeptali generálního ředitele a předsedy představenstva TOMÁŠE GOTTVALDA.

Oddělení soudního lékařství v Pardubicích má od policie další významné ocenění

28. června 2023

Oddělení soudního lékařství Pardubické nemocnice získalo další významné ocenění od Policie České republiky. „Šlo o čestný odznak ředitele Útvaru policejního vzdělávání a služební přípravy za významný přínos k plnění poslání a úkolů tohoto útvaru,“ řekl primář oddělení soudního lékařství Pardubické nemocnice Pavel Toupalík. Ten zároveň obdržel medaili Útvaru policejního vzdělávání a služební přípravy. A to za dlouhodobou aktivní spolupráci.

Evakuace litomyšlské neurologie kvůli požáru. Naštěstí jen cvičná

16. června 2023

Na neurologickém oddělení Litomyšlské nemocnice došlo k požáru. Naštěstí jen k fiktivnímu. Nejprve vypukl poplach. Stisknutím požárního tlačítka byli okamžitě informováni hasiči, kteří do pěti minut dorazili na místo. Tam už 16 figurantů z řad zaměstnanců nemocnice a studentek Střední zdravotnické školy Svitavy představovalo pacienty, kteří čekali na záchranu.