Interna Pardubické nemocnice má nové centrum vysoce specializované péče

23. února 2023

Mezi časté příčiny úmrtí v České republice patří i onemocnění trávicího traktu. Jedním z důležitých kroků, jak mu předcházet, je včasná diagnostika a léčba. Tou se zabývá i digestivní endoskopie, která prostřednictvím speciálních optických přístrojů (tzv. endoskopů) zkoumá vnitřní orgány a dutiny v těle. Na tuto metodu se mimo jiné zaměřuje interní oddělení Pardubické nemocnice, které dlouhodobě usiluje o její rozvoj a nyní sklízí plody své práce. Nově mu totiž byl udělen statut centra vysoce specializované péče pro digestivní endoskopii.

Ve Svitavské nemocnici se slavnostně otevřely zrekonstruované prostory JIP a ARO

22. února 2023

Po dostavbě psychiatrického oddělení, rekonstrukci polikliniky s lékárnou a oddělením rehabilitace se ve Svitavské nemocnici podařilo za posledních osm let dokončit další stavební investici, sdružení interní a chirurgické JIP a rekonstrukci oddělení ARO. Na projekt získala nemocnice dotaci z programu REACT-EU. Kromě stavební části je součástí dotace i pořízení nového vybavení, a to jak do nových prostor, tak na operační sály či laboratoře.