Objednání na odběr krve či plazmy online. V Pardubicích systém již funguje, ostatní transfuzní stanice NPK se připojí postupně

20. prosince 2022

Nemocnice Pardubického kraje nabízí dárcům krve a plazmy novou službu. Na odběr se nyní mohou objednat online. Jako první byl nový systém spuštěn v Pardubické nemocnici, následovat budou na začátku roku Svitavská a Litomyšlská nemocnice. Do konce roku 2023 se online objednávání spustí i pro dárce v Chrudimi a v Ústí nad Orlicí.

Navštivte přes svátky výstavu o klinikách na Zámku Pardubice

19. prosince 2022

Dvacet let, tři pracoviště Pardubické nemocnice. ORL klinika, Chirurgická klinika a Interní klinika v roce 2022 slaví dvě desítky let, kdy díky spojení s tehdejším Ústavem zdravotnických studií, dnešní Fakultou zdravotnických studií Univerzity Pardubice, získaly statut kliniky. Přijďte se na Zámek Pardubice podívat na jejich příběh, a to od 20. prosince 2022 do 4. ledna 2023.

I s nedonošeňátkem v nepřetržitém kontaktu. Novorozenecké oddělení Pardubické nemocnice zavádí unikátní projekt úzké spolupráce s rodiči

14. prosince 2022

I děti, které se narodily předčasně, mohou být od prvních chvil svého života v nepřetržitém kontaktu s rodiči. Dětské a novorozenecké oddělení Pardubické nemocnice jako první v České republice zavádí projekt Close Collaboration with Parents, tedy projekt úzké spolupráce s rodiči. Jeho cílem je, aby miminka, která první dny nebo i týdny po narození musí trávit v inkubátoru, mohla využívat všech výhod přítomnosti maminky i tatínka od prvních okamžiků.