Pardubickou nemocnici čeká 9hodinové omezení provozu, 5.srpna připojí k distribuční síti nový pavilon

26. července 2023

V sobotu 5. srpna proběhne v Pardubické nemocnici od 8.00 do 17.00 plánovaná odstávka elektrické energie související s připojením budovy č. 1 (nový pavilon chirurgických oborů a urgentního příjmu) k distribuční síti. Dodávka elektrické energie bude v této době zajištěna pomocí náhradních zdrojů elektrické energie tak, aby byly s omezeními (popsanými dále) zachovány všechny provozy nemocnice. V čase odstávky bude pro příjem pacientů uzavřeno iktové centrum, kardiocentrum, úrazová chirurgie i porodnice, ta už od půlnoci ze čtvrtka na pátek. Otevřena nebude ani lékárna.

Do zdravotnictví přivedla Pavla Holana náhoda. Chrudimské nemocnici je věrný už řadu let

18. července 2023

Do zdravotnictví přivedla PAVLA HOLANA tak trochu náhoda. „Po gymnáziu jsem zvažoval, kam se budou moje kroky ubírat dál. Měl jsem známou, která pracovala na zdravotnické škole, tak jsem se rozhodl, že tam půjdu na dvouletou nástavbu. Alespoň třeba na rok, že pak se uvidí. No a potom už jsem z rozjetého vlaku nevystoupil,“ usmíval se muž, který v současné době působí jako vrchní sestra na anesteziologicko-resuscitačním oddělení (ARO) Chrudimské nemocnice.

Informační systémy nemocnice jsou opět funkční

17. července 2023

V důsledku výpadku elektrické energie, který dnes postihl region došlo v Nemocnici Pardubického kraje k technické závadě na IT systémech. Ty byly na několik minut vyřazeny z provozu. Pacientům se prodloužila čekací doba na vyšetření, provoz v nemocnicích se však nezastavil. Pardubická nemocnice požádala o pomoc hradeckou fakultní nemocnici, kam na necelé dvě hodiny odklonila vozidla zdravotnické záchranné služby.

Je to běh na dlouhou trať, ale urgentní příjem dává smysl

7. července 2023

Za pár měsíců se v Pardubické nemocnici otevře nový pavilon chirurgických oborů, jehož součástí bude také urgentní příjem. Přestože fyzická část oddělení urgentní medicíny, které bude v Pardubické nemocnici úplně novým pracovištěm, je prozatím ve výstavbě, má již své vedení. Primář budoucího oddělení Ondřej Rennét pohovořil o tom, jaké jsou jeho vize fungování oddělení a proč je podle něj „urgent“ správnou cestou.