Utajený porod: Diskrétní a bezpečná volba pro matku i dítě

26. června 2024

Příchod nového života na svět je událostí plnou emocí a s ní se pojí i řada důležitých rozhodnutí. Pro některé ženy to ale může být náročnější, ať už z důvodu nečekaného těhotenství, tíživé životní situace nebo jiných osobních okolností. V takových případech je důležité, aby věděly, že existují možnosti, jak dát svému dítěti šanci na šťastný život bez ohledu na jejich vlastní situaci. Jednou z nich je utajený porod, na který jsou připravené všechny porodnice v Česku.

Měření tlaku i zdravotnický kvíz: u stánku Nemocnice Pardubického kraje bylo pořád plno

17. června 2024

Nemocnice Pardubického kraje se zúčastnila Dne Pardubického kraje s interaktivním stánkem, kde zdravotní sestry měřily tlak a radily návštěvníkům se zdravým životním stylem. Lidé měli také možnost vidět video z první operace robotickým chirurgickým systémem Da Vinci, kterou provedl tým lékařů a zdravotníků Chirurgické kliniky, oddělení ARO a centrálních operačních sálů a centrální sterilizace Pardubické nemocnice

Po srážce vlaků ošetřili v Pardubické a Chrudimské nemocnici 21 zraněných, sedm jich v nemocnici zůstává

6. června 2024

V průběhu noci bylo do Pardubické a Chrudimské nemocnice dopraveno zdravotnickou záchrannou službou 21 zraněných, 5 z nich utrpělo středně těžká zranění, zbývající zranění zdravotníci vyhodnotili jako lehká. V nemocnici zůstává na pozorování deset osob. Zdravotnický personál ošetřoval zranění jako naraženiny hrudníku či hlavy, otřes mozku, blokace krční páteře nebo pohmožděniny.

Nemocnice vyhlásily v souvislosti s nehodou v Pardubicích traumaplán 1. stupně

6. června 2024

V souvislosti s nehodou na železničním koridoru v Pardubicích byl v Nemocnici Pardubického kraje vyhlášen traumaplán I. stupně, a to ve čtyřech nemocnicích z pěti. Zdravotnická záchranná služba však v tuto chvíli vozí zraněné zatím pouze do Pardubic, případně na pracoviště vyššího typu. Vyhlášení traumaplánu v dalších našich nemocnicích je v tuto chvíli spíše preventivním opatřením pro případ vyššího počtu zraněných.