Po srážce vlaků ošetřili v Pardubické a Chrudimské nemocnici 21 zraněných, sedm jich v nemocnici zůstává

6. června 2024

V průběhu noci bylo do Pardubické a Chrudimské nemocnice dopraveno zdravotnickou záchrannou službou 21 zraněných, 5 z nich utrpělo středně těžká zranění, zbývající zranění zdravotníci vyhodnotili jako lehká. V nemocnici zůstává na pozorování deset osob. Zdravotnický personál ošetřoval zranění jako naraženiny hrudníku či hlavy, otřes mozku, blokace krční páteře nebo pohmožděniny.

Nemocnice vyhlásily v souvislosti s nehodou v Pardubicích traumaplán 1. stupně

6. června 2024

V souvislosti s nehodou na železničním koridoru v Pardubicích byl v Nemocnici Pardubického kraje vyhlášen traumaplán I. stupně, a to ve čtyřech nemocnicích z pěti. Zdravotnická záchranná služba však v tuto chvíli vozí zraněné zatím pouze do Pardubic, případně na pracoviště vyššího typu. Vyhlášení traumaplánu v dalších našich nemocnicích je v tuto chvíli spíše preventivním opatřením pro případ vyššího počtu zraněných.

Lepší endoskop pro Orlickoústeckou nemocnici pomůže pořídit Nadační fond S námi je tu lépe!

20. května 2024

Nadační fond S námi je tu lépe!, který spolupracuje s Orlickoústeckou nemocnicí už od začátku svého vzniku, vyhlásil v roce 2024 sbírku na nový projekt. Pro chirurgické oddělení se bude snažit získat prostředky na nákup nového endoskopu pro vyšetření rekta a anu. Pomoc nabídl i dlouhodobý partner nemocnice i nadačního fondu – obchodní družstvo KONZUM v Ústí nad Orlicí.

S chirurgickým robotem už se operuje

7. května 2024

V Pardubické nemocnici se na konci minulého týdne uskutečnila první operace využívající robotického operačního systému da Vinci Xi. Zdejší lékaři tak už například zvládli úspěšně odoperovat pokročilý nádor tlustého střeva. Samotná operace trvala přes pět hodin. Všichni čtyři pacienti, které chirurgové zatím operovali s pomocí robota, se rychle zotavují. Část už jich je v domácím léčení.

Společné komuniké Pardubického kraje, Nemocnice Pardubického kraj a lékařského odborového klubu

19. dubna 2024

Na základě dohody hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického a předsedy Lékařského odborového klubu – Svazu českých lékařů Martina Engela se ve čtvrtek 18. dubna uskutečnilo společné jednání vedení kraje a Nemocnice Pardubického kraje se zástupci LOK jednotlivých nemocnic. V průběhu jednání byly debatovány všechny požadavky lékařů.